czyste mieszkanie

AGD versus roztocza 1:0

Wielu ludziom nie tylko zimą doskwiera katar, kaszle czy wszelkie zapalenia. Przyczyną takich objawów mogą być nie tylko wirusy i bakterie, ale także roztocza. Mogą mieć one również wpływ na występowanie nawracających się przeziębień czy alergii. Nie bez kozery pojawiła się nowa odmiana alergii zwanej domową, nie chodzi tu jednak o alergie na własny dom czy rodzinę, ale na kurz domowy, który jest wszędobylski.

W wyniku uczulenia na alergeny roztoczowe rozwinąć może się również astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, czy przewlekły alergiczny nieżyt nosa. Roztocza szczególnie dobrze rozwijają się w środowisku ciepłym oraz wilgotnym. Najlepszym jednak azylem dla nich jest nic innego jak łóżko. Jest ono prawdziwym schronieniem nie tylko dla ludzi. Jak zbadano, przeciętnie w łóżku znajduje się około 2 miliony roztoczy – istna mekka dla tych żyjątek.

Jednakże czymże byłaby nowoczesna technologia, jeśli nie potrafiłaby sobie poradzić z tym faktem. Producenci sprzętu AGD poszerzyli swoją ofertę o urządzenia przeciwroztoczowe – istne novum na rynkach nie tylko polski, ale i na świecie. Urządzenie takie generuje ultradźwięki o specjalnej częstotliwości, które działają na roztocza jak woda święcona na szatana. Urządzenie takie ponadto skraca dość istotnie okres alergii wywołanej przez roztocza, zmniejsza napady duszności, a także skraca okres przyjmowania środków farmakologicznych. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla ludzi oraz wszelakich czworonożnych pupilów.

W walce z roztoczami i wszechobecnym kurzem przydaje się również odkurzacz centralny Variovac. Jest to cały system, który dzięki zamontowaniu w ścianach rur, a jednostki centralnej w osobnym pomieszczeniu (np. piwnicy czy garderobie) pozwala na bardziej wydajne sprzątanie i niemal likwidację roztoczy.

Zatem korzystajmy z dobrodziejstw techniki i chrońmy siebie, swoje rodziny i swoje zwierzątka domowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *