reklama firmy

Oto, co zachęci klientów do naszej firmy!

Wiele mniejszych bądź większych firm wprost oszalało na punkcie jednej i prostej sztuczki marketingowej. Furorę robią bowiem krówki reklamowe, które oprócz pysznego cukierka przemycają informację o firmie. Potencjalny klient lepiej ją wobec tego zapamiętuje.

Często ma on również możliwość, aby zasięgnąć więcej informacji o firmie, gdyż cukierki z nadrukiem przekazują informację na temat numeru telefonu, branży danej firmy lub jej stronie internetowej. Jest to sposób niewątpliwie ujmujący – krówki reklamowe wręczone nawet przypadkowemu człowiekowi na ulicy podczas akcji marketingowej na ogół nie budzą zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie – tego typu gest może został odczytany jako miły i niepozorny, który mimo wszystko zapada w pamięci i ma szanse przyciągnąć do danej firmy.

Oczywiście, nie każda branża powinna inwestować w tego typu promocję. Cukierki z nadrukiem reklamującym gabinet prywatnego dietetyka raczej nie spotkałby się z pozytywnym odbiorem. Mogłyby one zostać poczytane jako groteskowe ujęcie branży. Jeżeli jesteśmy jednak odpowiedzialni za promocję sklepu odzieżowego dla dzieci, cukierki z pewnością dodadzą wizerunkowi firmy bardziej łagodnego, „słodkiego” wyrazu. Jest to gest mały, jednak zauważalny, więc warto nawiązać kontakt z drukarnią specjalizującą się w druku niewielkich treści oraz grafik, w które można zawinąć krówki, oraz z wysokiej klasy cukiernikiem, który zadba o jakość cukierka, który również odpowiada za promocję firmy.

Warto zapaść w pamięć klientowi choćby samym produktem, który pozornie pośrednio reklamuje naszą działalność. Jeżeli krówki reklamowe będą dobrej jakości, istnieje duża szansa, że klient zechce wrócić do siedziby naszej firmy. Tego typu postępowanie definiuje reguła wzajemności określona w naukach psychologicznych jako potrzeba zrewanżowania się za okazaną nam sympatię.

Zobacz też: Krówki reklamowe | Pyszne-Krówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *