pościel dla dziecka

Jaka pościel dla dziecka?

Urządzenie pokoju dla dziecka to ogromne wyzwanie. Dziecięcy pokój to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Jego typową cechą jest to, że nie wystarczy go urządzić raz na zawsze. Pokój dziecka musi rosnąć wraz z nim i nieustannie dopasowywać się do jego potrzeb. Niemowlę bowiem potrzebuje zupełnie innej przestrzeni niż przedszkolak, a potem nastolatek.

Meblem, który jest niezbędny w pokoju dziecka niezależnie od jego wieku jest łóżko. Niezależnie od tego, czy planujemy zakup łóżeczka dla niemowlaka, czy łóżka dla przyszłego ucznia, zawsze zwracajmy uwagę na to, żeby było solidne i wygodne. Łóżko nie może się chybotać, musi być odpowiednio szerokie, materac musi mieć odpowiednią twardość. Jeśli zależy nam na tym, żeby nasza pociecha mogła się dobrze wysypiać, nie zapominajmy o tak ważnym elemencie jak pościel dla dziecka. Ta nie może być szorstka, powinna być wykonana z naturalnych materiałów, nie może blokować przepływu powietrza, bo dziecko będzie się pocić i budzić w nocy. Zwłaszcza pościel dla niemowlaka musi być wykonana z wysokiej jakości materiału – musi być bardzo miękka, naturalna, należy unikać materiałów, które mogą wywołać podrażnienie skóry albo uczulenia. Dobrze, żeby pościel dla dziecka była także ładna i cieszyła oko. Każdy maluch ucieszy się na widok kolorowej pościeli w fajny wzór.

W sklepach dostępna jest specjalna pościel dziecięca w bajkowych bohaterów, samochody, księżniczki, dinozaury… Każdy rodzic z pewnością znajdzie tam coś, co przypodoba się jego maluchowi i sprawi, że chętnie będzie kładł się wieczorem do łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *