Stylowe ramki drewniane

Właśnie wróciłeś z niezapomnianych wakacji. Jedno ze zdjęć chcesz powiesić na ścianie, ponieważ jego klimat wyjątkowo pasuje do „charakteru” twojego pokoju. Warto pomyśleć o ozdobnej ramce, która ładnie wyeksponuje fotografię. Jeśli lubisz na przykład wiklinę, styl nawiązujący do kolorów ziemi i eko-stylizacje – ramki drewniane, w których umieścisz górskie pejzaże lub morskie widoki z rybacką łodzią, będą efektownym elementem dekoracyjnym. Z pewnością drewniane ramki świetnie komponują się z wszelkim rękodziełem. Jeśli twoją pasją jest na przykład haft krzyżykowy, umieszczone w dekoracyjnej ramce samodzielnie wykonane dzieło może być pomysłowym prezentem dla kogoś bliskiego. Taki podarunek ma ogromną wartość sentymentalną. Niewątpliwie sprawi dużą przyjemność, komuś, kto podziwia twoją pasję. W niewielkich, stojących ramkach możemy umieścić rodzinne zdjęcia upamiętniające ważne chwile, ulubione sentencje, kolaże lub portret ukochanego czworonoga. Pomysłów na ich wykorzystanie jest wiele. Jeśli lubisz reprodukcje znanych malarzy, możesz sam oprawić w ramę plakat przyniesiony z wystawy twojego ulubionego artysty. W białej ramie dobrze prezentuje się chociażby „Kwitnący migdałowiec”, w zielonej dzieła Klimta. Portret w ramie wykonany przez ulicznego artystę to też ciekawa pamiątka, którą możemy powiesić na ścianie w swoim pokoju. Jeśli mamy jakieś plastyczne talenty, można zrobić kurs rysunku i sprawić sobie oryginalny autoportret.

Osobom, które lubią proste, nowoczesne stylizacje bardziej będą odpowiadały antyramy, których wielką zaletą jest to, że możemy łatwo wymienić ich zawartość. Dobrym pomysłem na wykorzystanie antyramy jest pamiątkowy kolaż z podróży, w który można wkomponować bilety z metra, zużyte mapki, banknot miejscowej, egzotycznej waluty, muzealne foldery etc.

Z pewnością wykorzystane „z pomysłem” ramy i antyramy nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, grunt to nie dać się samemu wtłoczyć w ramę , która nas ogranicza, wpisując w ściśle określony schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *