Gruzja-wycieczka

Wycieczka wakacyjna do Gruzji

Gruzja jest krajem wyjątkowym. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Wspaniałe, majestatyczne góry, plaże Morza Czarnego, unikatowe zabytki i oryginalna kultura ludowa. Do tego dochodzi doskonałe jedzenie i wyborne wino. Nic dziwnego, że wycieczki do Gruzji cieszą się coraz większym powodzeniem, szczególnie że ich ceny są bardzo przystępne. Gdzie warto pojechać na wakacje w Gruzji? Na pewno trzeba zobaczyć stolicę tego kraju Tblilisi. Bajkowe wręcz zabytki, długa historia (miasto istniało już w IV wieku), przyjaźni ludzie sprawiają, że można tu spędzić całe wakacje. Ale także poza stolicą są miejsca, które trzeba zobaczyć. Miłośnicy gór będą zachwyceni wycieczkami i wyprawami. To właśnie w Gruzji znajduje się legendarny Kazbek, jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu.

Osoby, które wolą wypoczynek na nadmorskich plażach wybiorą wybrzeża Morza Czarnego. Tu na pierwszy plan wysuwa się Batumi, które jest nie tylko ośrodkiem wypoczynkowym, ale i uzdrowiskiem.
Jest jeszcze jedna rzecz, którą w Gruzji trzeba koniecznie spróbować. To tamtejsza kuchnia. Są organizowane specjalne wyjazdy, na których główną atrakcją jest próbowanie lokalnych specjałów. A jest rzeczywiście co próbować. Kuchnia gruzińska jest niezwykle smaczna i aromatyczna. Spotykamy tu nie tylko słynne szaszłyki, ale i wiele innych przepysznych dań, np. chinkali i chaczapuri.

Do tego wspaniałe gruzińskie wina. Niektórzy twierdzą, że to właśnie Gruzja jest kolebką winiarstwa. Czy to prawda, tego nikt nie wie, ale gruzińskie wina są zdecydowanie warte spróbowania, szczególnie te w lokalnych winnicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *